Események

Mackó úr szeretetre vágyik

2015. december 7.

Mackó úr szeretetre vágyik, és egyéb történetek arról, hogy hogyan tegyük könnyebbé a változás folyamatát

mackourHogyan közelíthetjük meg a változásokat? Mire támaszkodhatunk? És te mire szoktál?
Paolo Terni könyve angolul 2012-ben jelent meg, magyar fordításban pedig 2015 novemberében látta meg a napvilágot.
A mesegyűjtemény az erdő lakóinak segítségével mutat be különböző lehetőségeket egy-egy állatot vagyis embert próbáló feladat megoldására, és egyértelműen mutatja be a problémamegoldó és a megoldásközpontú megközelítés eltérő hatásait.
Az író célja, hogy olvasói és hallgatói betekintést nyerjenek azokba az eszközökbe és gondolatokba, amelyeken keresztül a változás útja – amit gyakran rögösnek érzünk-, valamicskével könnyedebb lehet.A történeteket összegzések, inspiráló kérdések és színes idézetek egészítik ki, így a könyv kicsiknek és nagyoknak, pedagógusoknak és nevelőknek, coachoknak és változáskezelőknek is hasznos és tanulságos olvasmányt jelenthet. 
Ha a megoldás csíráit nem akkor találjuk meg, amikor a korábban már működő mintákat keressük, lehet, hogy akkor akadunk rájuk, amikor a dolgokat másként kezdjük csinálni.
Az olasz származású Paolo az egyesült államokbeli Kaliforniában él, megoldásközpontú szervezetfejlesztő és coach, több könyv szerzője. 
A kötet az Amazonon rendelhető meg, ára $ 6,99, postadíjjal együtt $ 15.
http://www.amazon.com/Mackó-szeretetre-vágyik-történetek-folyamatát/dp/1518846874/