Események

Most múlik pontosan…

2016. május 19.

czombos_hankovszkyHankovszky Kati és Czombos István a coaching professzionalizálódásáról tartottak interaktív előadást a 2016. május 18-án megrendezett ICF-konferencián.
Az előadás érdekessége, hogy Kati skype-on illetve felvételről jelentkezett be, míg István személyesen volt jelen.

A szakmává válás egy jól körülhatárolható folyamat, melynek szakirodalma van, s mely változásokkal jár a tevékenységet folytatók és társadalmi megítélésük szempontjából is. De természetesen egy absztrakció is, nem olyan folyamat, mint a fa korhadása vagy a víz felforrása, inkább olyan, mint a szerelem fellángolása vagy múlása: jelenségeket rendszerezünk ezzel a leírással, és e leírás nélkül a jelenségek más leírásokba is passzolnak, természetesen. Amit itt állítok, hogy érdemes a coachingpiacon és a miköztünk zajló folyamatoknak ezt a leírását adni: szemünk előtt professzionalizálódik a coaching…