Események

Febr. 29-én ott leszek Mark McKergow tréninjén!

2016. február 8.

Pinterics Judit írása
hostMár korábban is vettem részt Mark workshopján, megtapasztaltam könnyed, szellemes stílusát, amivel pillanatok alatt közel hozza témáját hallgatóságához. A Host Leadership modell azért fogott meg, mert annyira, és olyan természetesen érinti személyes tapasztalatainkat, hogy könnyű megérteni, ráhangolódni.
Hamar kiváltotta belőlem az AHA-effektust: finoman hangolt, de nem komplikált, ráadásul árad belőle, hogy Mark érti, hogy mi a dörgés: milyen kihívásokkal szembesül manapság egy vezető napi szinten. Vezetőkkel dolgozó brief coachként autentikus paradigmát látok benne, amely segíti munkámat. Kiváncsian várom, milyen gyakorlati módon tudom a tanultakat hasznos előfeltevésként alkalmazni, hogy ügyfeleim a saját stílusukkal, cégük szervezeti kultúrájával harmóniában váljanak még jobb vezetőkké, ismerős élmények, helyzetek, szerepek segítségével. Izgalmas szakmai kihívásnak tartom, hogy munkám során hogyan tudok megmaradni coach-nak anélkül, hogy átcsúsznék szakértő, tanácsadó szerepbe a Host Leadership modellt gondolati keretként használva. (Host Coachship? J) Woww!
Mark McKergow, világklasszis szakember, innovatív megoldásközpontú tanácsadó és tréner, több könyv szerzője, 1 napos workshopot tart Budapesten, február 29-én. Témája a “Host Leadership”, amely Mark 10 évnyi innovációjának eredménye. Ez egy új leadership modell, amely napjaink vezetői dilemmáinak és a vezetés paradoxonjainak könnyebb, hatékonyabb és humánusabb kezelését teszi lehetővé.
hostbookA lényegét összefoglalva:
amikor egy vezető jó házigazda, olyan teret tud teremteni, amelyben a többi ember “megfényesedik”, azaz több erőforrást fedeznek fel önmagukban és tudatosan hasznosítják is. Ennek megvalósításához kapunk gyakorlati útmutatót, amely mindannyiunk élményére épít – hiszen ki ne lett volna már házigazda valamilyen kontextusban. A modell számomra olyan, mint egy tangó: interaktív, eleven, improvizatív. Ott leszek, nagyon várom, gyertek Ti is!