Események

Iskola és család – megoldásfókuszú együttműködés hátrányos helyzetű gyermekekért

2019. április 17.

Sokan, sokféleképpen tűzték zászlajukra a hátrányos helyzetű tanulók segítését, az esélyadást. Az eredményes programokban közös jellemzőként felfedezhető, hogy csak az együttműködés, a családok, és más, érintett szakemberek bevonása vezethet tartós eredményhez.
Az “Utak és hidak” c. módszertani kézikönyv megjelenése kapcsán beszélgetünk jól bevált gyakorlatokról, osztunk meg egymással sikertörténeteket.
Időpont: 2019. április 24. szerda 18-20h
Helyszín: Kaptár, Révay köz 4.
Még ha sikerül is a családok és a segítő szakemberek bevonása a folyamatba, gyakran akkor is nehéz feladattal állunk szemben. Mi az, ami mégis működik és eredményhez vezet?
Felismerve az együttműködés szükségességét alkottunk közösséget szlovákiai és romániai partnereinkkel, és próbáltunk közös képzések, szakmai műhelymunkák során segíteni egymásnak. Megosztani a sikereket, kudarcokat, új utakat keresve. Ennek az útkeresésnek, közös munkának eredményeként született meg ez a könyv, melynek módszertani szempontból központi eleme a Kedvesház-pedagógia.

A könyvről beszélgetünk a könyv szerkesztőivel Tratnyek Magdolnával és Mandák Csabával.